Do dennetabory.sk prichádza EKO šerif!

Aj my v dennetabory.sk máme radi prírodu a chceme pre naše – vaše deti to najlepšie. A preto do vybraných táborov prichádza EKO šerif! Spoločne sa pustíme do záchrany planéty, budeme experimentovať, znižovať odpad tvorivými hrami a dokonca aj kompostovať. Každé dieťa sa môže stať  EKO šerifom a malými krôčikmi dosiahnuť veľké veci.

 

Kto je EKO šerif?

Eko šerif je parťák, ktorý naučí naše ratolesti čo znamená zero waste, teda znižovanie odpadu. Budeme sa hrať, zabávať a objavovať princíp fungovania prírody. Prečo vzniká odpad a ako nás ovplyvňuje?  Ako zabrániť jeho vytváraniu a správať sa zodpovedne? Čo je to 5Z, prečo by sme sa mali starať o prírodu, chrániť zvieratká a vysádzať stromy? To všetko a ešte oveľa viac nám ukáže formou hry a zábavy náš nový EKO šerif!

 

Všetci túžime po tom, aby sme mohli piť krištáľovo čistú pitnú vodu bez olejov a rôznych prísad, aby sme mohli pestovať ovocie a zeleninu v čistej pôde bez chemikálií a aby sme mohli dýchať čistý vzduch bez splodín a výparov.

 

Ako to dosiahneme?

EKO šerif má komplexný plán ako deti naučí edukačnými hrami všetky základné pravidlá o zero waste. Budeme experimentovať, tvoriť, vážiť, separovať a zabávať sa! Máme pripravené tipy a triky ako vytvárať čo najmenej odpadu a nahliadneme aj do nášho domáceho kompostéra s dážďovkami, a naučíme deti odpad nevytvárať.

 

 

A PREČO 5Z? A čo to vlastne znamená?

  • ZAMIETNI čo nepotrebuješ
  • ZREDUKUJ čo potrebuješ
  • ZUŽITKUJ a znovu použi
  • ZRECYKLUJ svoj odpad
  • ZKOMPOSTUJ zvyšok

 

My v dennetabory.sk si myslíme, že zvieratká treba chrániť, vodou zbytočne neplytvať a odpadky na zem nehádzať. Naše deti nepotrebujú každý deň novú hračku, nemusia púšťať vodu počas celého umývania zúbkov, nemusia mať desiatu v plastových sáčkoch a nemusia veľa ďalších vecí. Odpad sa snažíme nevytvárať. Ak už nejaký odpad vznikne, napríklad z plastových a sklenených nádob od jogurtu, vieme si z neho vytvoriť črepníky pre rastlinky, sklenené svietniky, čelenky pre indiánov a mnoho ďalších vecí, ktoré vám u nás ukážeme.

 

EKO šerif odmeňuje

Deti získajú každý deň za svoje EKO aktivity veľké pochvaly a pečiatky, na záver sa stanú skutočnými EKO šerifmi.

Každá táborová skupina EKO šerifa si môže vysadiť aj svoj vlastný strom ako symbol nového života. Stromčeky sa budú vysádzať na jeseň v bratislavskej ZOO a využijeme aj kompost z nášho dážďovkového kompostéra. O presných termínoch vás budeme informovať.

 

Veríme, že deti budú mať nielen množstvo zážitkov z neobyčajných táborov, ale aj dobrý pocit zo záchrany našej planéty. Veď odvážnych a skvelých EKO šerifov všetci potrebujeme😊

 

Tesíme sa na vás!

 

Tím dennetabory.sk

 

Máte otázky ohľadom workshopu EKO šerif alebo potrebujete pomôcť s objednaním tábora?

Viac info o projekte nájdete na www.ekoserif.sk

Tešíme sa na vás!

Tím dennetabory.sk

 

 

preloader